تاریخ : سه شنبه, ۴ آذر , ۱۳۹۹ 9 ربيع ثاني 1442 Tuesday, 24 November , 2020
2

تاثیر طالع بینی و ستاره شناسی بر شخصیت انسان چیست ؟

  • کد خبر : 1320
  • 04 خرداد 1399 - 20:39
تاثیر طالع بینی و ستاره شناسی بر شخصیت انسان چیست ؟

اخترشناسی و طالع بینی سابقه بسیار طولانی در بین انسانها و درک شخصیت و روابط آنها داشته و دارد ولی چطور ممکن است که ستارگان و نشانه های فلکی بر شخصیت و رفتار ما انسانها تاثیرگذار باشند؟ پاسخ افراد مذهبی (مذهبی افراطی) و شکاک ساده است: «تاثیر نمیگذارند». این افراد اعتقاد دارند که ستارگان ارتباطی […]

اخترشناسی و طالع بینی سابقه بسیار طولانی در بین انسانها و درک شخصیت و روابط آنها داشته و دارد ولی چطور ممکن است که ستارگان و نشانه های فلکی بر شخصیت و رفتار ما انسانها تاثیرگذار باشند؟

پاسخ افراد مذهبی (مذهبی افراطی) و شکاک ساده است: «تاثیر نمیگذارند». این افراد اعتقاد دارند که ستارگان ارتباطی با نحوه رفتار انسانها و طبیعت ندارند و بر عقیده خود پافشاری میکنند. گرچه برای هزاران سال بسیاری از مردم اعتماد زیادی به آنچه ستارگان درباره شخصیت آنها میگویند، پیدا کرده اند.

اخترشناسی، که از علم طالع بینی ستارگان مجزا است، علمی است که به مطالعه و پیشگویی بسط و حرکات ستارگان و سیارات در جهان هستی میپردازد. طالع بینی، رابطه این حرکات و تغییرات ایجاد شده در رفتار انسان را مورد مطالعه قرار میدهد. جالب است این را بدانید که علم اخترشناسی به دلیل نیاز انسان برای طالع بینی دقیقتر و بهتر، روز به روز پیشرفت داشته است. در واقع طالع بینان اعتقاد دارند هرچه دانش ما درباره جهان هستی و ستاره شناسی بیشتر و دقیقتر باشد (همانطور که فرضیه مرکزیت زمین در جهان هستی اصلاح شد)، شناسایی رفتار انسانها ( طالع بینی ) دقیقتری خواهیم داشت.

پیشرفت روز افزون علم به ما نشان داده است که تمام جنبه های موجود در طبیعت رابطه تنگاتنگی با یکدیگر دارند و اتفاقاتی که در طبیعت رخ میدهند در یک راستا بوده و مجزا نیستند. دلیل دسته بندی شدن علوم، جداگانه بودن آنها نیست؛ بلکه برای جدا سازی افرادی است که در زمینه خاص تحقیق میکنند. برای مثال فیزیک و شیمی در ارتباط با یکدیگر هستند همانطور که روانشناسی با سایر علوم طبیعی ارتباط دارد. با این حساب چرا طالع بینی و اخترشناسی نباید با علم روانشناسی که در راسته علوم بیولوژیکی است، مرتبط باشد؟!

حرکت زمین و موقعیت خورشید بر فصول، تغییرات دمایی، جزر و مد و سایر نیروها تاثیر گذار است. همین رفتار و تاثیراتی که حرکات آنها باقی میگذارند در مورد سایر سیارات و ستارگان نیز صادق است. به طوری که موقعیت اجرام آسمانی (منظور موقعیت خورشید و زمین و سایر سیارات و ستارگان) برای دوبار در یک موقعیت قرار نمیگیرند و هر لحظه نسبت به لحظه دیگر، موقعیت متفاوتی دارند که این مساله مدیون حرکت دائم آنهاست و در آن هنگام که شما پا به عرصه هستی گذاشتید، موقعیت ستارگان به صورت منحصر به فرد برای شما بوده است، همانطور که شخصیت و ویژگیهای شما، منحصر به فرد است.

به دلیل اینکه موقعیت قرارگیری اجرام منعکس کننده رخدادهای طبیعی در زمین است (همانطور که گفته شد)، لذا شرایط روانشناسی و شخصیتی هر فرد نیز در زمان تولد تحت تاثیر موقعیت اجرام آسمانی قرار خواهد گرفت. با این حساب با در نظر گرفتن زمان و تاریخ تولد هر فرد میتوان کلیاتی از رفتارشناسی و شخصیت وی را پیشگویی کرد و این اساس کار طالع بینی است. یعنی با استفاده از جداول زمانبندی شده موقعیت دقیق ستارگان در زمان تولد فرد (که قدرت دقت آن در حد ساعت تولد است)  میتوانند جنبه های مهم و اصلی شخصیتی فرد را پیشبینی کنند.

طالع بینی یک هنر است. همانطور که علوم پزشکی هنر چینش اطلاعات دریافتی و رسیدن به علت بیماری و درمان آن است، پس طالع بینی نیز نیاز به اطلاعات دقیقی در زمینه موقعیت ستارگان و اخترشناسی دارد. از طرف دیگر همانطور که پزشکی نیاز به اطلاعات علوم بیولوژیکی دارد تا قواعد حیات را تشخیص دهد، طالع بینی نیز به علومی همچون فیزیک و اخترشناسی وابسته است. به پشتوانه ی هزاران سال مطالعه در بین صدها قوم و فرهنگ در جهان، طالع بینی میتواند الگوهای رفتاری شخصیتی انسانها را برای درک بهتر و شناخت جنبه های وجودی خویش راهنمایی کند.

طالع بینی های روزانه و هفتگی و ماهانه که در مجلات و روزنامه ها دیده میشوند نیز بر اساس آنچه که به عنوان نشانه های خورشیدی شناخته شده است، نگاشته میشوند و به همین دلیل بسیار کلی است و از آنجا که از سال و ماه و ساعت تولد شما اطلاعی ندارند، جنبه های ریزتر را نمیتوانند پوشش دهند.

نباید این نکته را نیز نادیده بگیریم که طالع بینی تنها میتواند بگوید شما چه تواناییها و نقاط ضعف و قوتی دارید، ولی نمیتواند شخصیت شما را به شما دیکته کند، در حقیقت ستارگان به شما نمیگویند که شما که هستید، بلکه به شما میگویند چه نوع فردی میتوانید باشید و دقیقا به همین دلیل است که تمام مشخصات گفته شده برای متولدین ماه های مختلف الزاما درست و کامل نیست و به سایر عوامل محیطی نیز وابسته است.

با دانستن تاثیرات ستارگان بر شخصیت خود، میتوانید توانایی های خود را بهتر بشناسید، نقاط ضعف خود را شناسایی کنید و نقاط قوت خود را تقویت کنید. اخلاقها و رفتارهای خود را بشناسید و در صدد رفع بدی ها و تقویت خوبی ها برآیید. با مطالعه جدول زمان تولد خودتان و ستارگان و اجرام تاثیرگذار در آن زمان همچنین جنبه های منحصر به فرد وجودی شما نیز روشن خواهد شد. نکته مفید دیگر در علم طالع بینی شناخت روابط و کمک برای ارتباط بهتر با افراد دیگر است که میتوانید شخصیت کلی آنها را بر اساس ماه تولدشان پیش بینی کنید.

لینک کوتاه : https://norehedayat.com/?p=1320

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.