تاریخ : پنج شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۹ 8 جماد ثاني 1442 Thursday, 21 January , 2021
2

انرژی چی چیست ؟

 • کد خبر : 1705
 • 07 تیر 1399 - 21:42
انرژی چی چیست ؟

در این پست از سایت انجمن متافیزیک و علوم غریبه نور هدایت با مفهوم انرژی چی و شاچی بیشتر آشنا میشویم تعریف چی چی اولین اصل از پنج اصول فنگ شویی است. “چی” نیروی دائمی در حال حرکت و تغییر در اطراف شما است و شما در یک مکان خاص احساس خوبی یا بد می […]

در این پست از سایت انجمن متافیزیک و علوم غریبه نور هدایت با مفهوم انرژی چی و شاچی بیشتر آشنا میشویم

تعریف چی

چی اولین اصل از پنج اصول فنگ شویی است.

چی” نیروی دائمی در حال حرکت و تغییر در اطراف شما است و شما در یک مکان خاص احساس خوبی یا بد می کنید. هدف از تنظیمات فنگ شویی این است که چی را با سرعت فضای خود بیرون بکشد و آن را به آرامی در  هر سانتی متر از محیط داخلی خود نگه دارید.چی Chi انرژی حیاتی است که از طبیعت حاصل می شود، و هر فرد، شیء و محیط زیست و انرژی زندگی ما به چی پاسخ میدهد. چی همیشه در حال حرکت است، چرخش در اطراف مردم و در اطراف اشیائی که مردم در محیط اطراف خود قرار می دهند.

چی منفی (شاچی)

شما تمام روز را با احساس ناخوشایند سپری می کنید. این همان چیزی است که احساس می کنید در موقعیتی قرار دارد که بیش از حد از چی منفی ناشی می شود.

به عنوان مثال، ممکن است

 • دیوارهای سفید رنگ
 • فریم های زاویه ای فلزی
 • نور سربار فلورسنت خشن
 • اجسام لب پر و شکسته و یا نوک تیز
 • و کارهای قدیمی یا بدون رسیدگی

وجود داشته باشد که باعث احساس بیگانگی و نا امنی می نماید.

در شرایطی که چی گیر می شود یا مسدود می شود، می تواند اثرات بسیار منفی بر محیط اطراف و زندگی روزمره شما داشته باشد. ما این شرایط منفی را شاچی می نامیم.

شما می توانید از لحاظ احساسی، جسمی و معنوی انرژی منفی یک خانه یا دفتر که با شاچی پر شده است، تحت تاثیر قرار گیرید.

شرایط شاچی

هنگامی که خانه خود را با اشیایی که احساسات و دلبستگی های منفی را برای شما به ارمغان آورده است ، با تمام چی های منفی آنها زندگی می کنید، مهم نیست چقدر ارزشمند هستند. اگر از اقلامی که باعث ایجاد انرژی منفی احاطه شده اید، از شما می خواهم که آنها را از خانه بیرون بیاورید و از تمامی انرژی های منفی خلاص شوید.

سه شرط عمده از چی منفی وجود دارد که می تواند تعادل و هماهنگی فضا را از بین ببرد:

 1. چیزهایی که دوست ندارید
 2. چیزهایی که شکسته اند
 3. چیزهایی که درهم شکسته

شما می توانید به مطلبی نوشته شده در همین سایت به نام فنگ شویی چیدمان ، کار هایی را که گفته شده را می توانید انجام داده تا انرژی منفی دور شده و انرژی چی مثبت به جریان بیفتد.

علم فنگ شویی می تواند در هر جنبه ای از زندگی که می تواند تحت تاثیر انرژی مستقیم بر روی شما قرار بگیرد، به کار رود. اما هدف این است که بدانیم برای ایجاد تغییراتی درونی که منجر به موفقیتمان می شوند، به چه چیزی احتیاج داریم. بنابراین اگر احساس می کنید برای موفقیت به اعتماد به نفس بیشتری نیاز دارید، از علم فنگ شویی برای افزایش آن استفاده کنید.

چی جریان انرژی است که در هر چیزی جریان دارد. اطلاعات را از جسمی به جسم دیگر منتقل می سازد. چه جاندار چه غیر جاندار و این انرژی در بدن ما غالباً افکار، عقاید و احساسات ما را در پی خواهد داشت. این انرژی دائماً از بدن شما خارج می شود، و البته انرژی های تازه نیز دائماً به بدن شما وارد می شوند. چیِ تازه ای که وارد بدن شما می شود چیزی را از دنیای خارج وارد بدنتان می کند.

مواردی که تاثیر مستقیمی در حذب انرژی مثبت و یا منفی دارد عبارتند از :

“چی” در خانه

در خانه یا دفتر خود، چی در داخل درب ورودی جریان می یابد و از پنجره اول یا درب در مسیر خود به سمت راست حرکت می کند. چی می تواند مثبت یا منفی باشد. در نتیجه، اغلب لازم است حرکت اشیاء یا اضافه کردن موارد جدید برای ایجاد تغییر در چی اطراف شما باشد.

شما به طور غریزی می دانید زمانی که چی خیلی قوی نیست و این احساس درستی است. به طور مثال با جابجایی یک گلدان ممکن هست حس بهتری داشته باشید و یا اینکه دوباره آن را به جای قبل خود بازگردانید زیرا حس شما بازگو کننده انرژی چی خواهد بود.

 • در اطراف درها و پنجره ها جریان های قدرتمند انرژی وجود دارد.

وقتی چند درب در یک خط مستقیم قرار گرفته باشند، جریان انرژی سریعی ایجاد می شود. چنین فضایی برای استراحت و آرامش مناسب نیست.

 • هرچه پنجره های خانه بزرگ تر باشند، جریان چی سریع تر خواهد بود.

پنجره هایی که رو به آفتاب قرار گرفته باشند، حرارت و انرژی بیشتری را وارد خانه می کنند.

 • انرژی بین در ها و پنجره ها

انرژی بین درها و پنجره ها جریان پیدا می کند .

این انرژی یک جریان افقی را ایجاد خواهد کرد، به خصوص اگر سقف ها پایین تر باشند! این امر بیشتر در مورد آپارتمان هایی که به سطح زمین نزدیک تر هستند اتفاق می افتد ! در چنین محیطی این جریان افقی به خوبی  شخصی به شخص دیگر منتقل می شود .

بنابراین آپارتمان ها برای جلسات و مهمانی ها مناسب هستند .

 • خانه هایی که در ارتفاع بالا قرار گرفته اند جریان انرژی عمودی دارند.

این محیط ها برای فعالیت های فردی و خلوت و تنهایی مناسبند.

 • معمولاً در گوشه های اتاق جریان انرژی قدرتمندی جریان دارد.

اگر تخت یا صندلی شما مقابل یک گوشه قرار گرفته باشد، ممکن است در خواب یا استراحت شما اختلال ایجاد شود ! از قرار دادن گیاه در گوشه های اتاق خواب نیز باید خودداری کنید.

 • افرادی که در یک خانه زندگی می کنند ، بر محیط آن اثر می گذارند.

مشاجره، ناراحتی و خشونت اتاق را پر از انرژی منفی می کند ! در دراز مدت این محیط بر فضای خانه حکمفرما خواهد شد.

مانند یک گیاه که در آپارتمان خود از آن نگهداری می کنید اگر محیط شما و انرژی چی محیط مناسب نباشد این گیاه پژمرده شده و کم کم ممکن است از بین برود . پس ” چی ” ما با محیط پیرامون ما ارتباط مستقیم دارد.

لینک کوتاه : https://norehedayat.com/?p=1705

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.